انواع بلوک سیمانی را در این پست به صورت کامل توضیح می دهیم و همچنین در این پست برآنیم تا به صورت خلاصه علاوه بر صحبت در مورد انواع بلوک سیمانی در مورد ابعاد بلوک سیمانی و تفاوت بین بلوک سیمانی سبک و سنگین و نحوه کار با بلوک سیمانی توضیحات کاملی را ارائه نماییم. با ما در ادامه همراه باشید.

انواع بلوک سیمانی
انواع بلوک سیمانی

بلوک سیمانی چیست؟

همانطور که در پست های قبلی در مورد این سوال شما مشتریان عزیز توضیح داده ایم در این پست برای تعریف این سوال می گوییم بلوک سیمانی سازه های مکعب مستطیلی شکلی هستند که به صورت سبک و یا سنگین تولید گردیده و کاربرد آنها در دیوار چینی خارجی و داخلی استفاده می گردد .

این نوع از بلوک های سیمانی با پوکه معدنی تبریز در نوع سبک آن و در نوع سنگین آن از ماسه دوبار شور استفاده می‌گردد. بلوک سیمانی معمولاً در دو طول ۴۰ سانت و ۵۰ سانت و در عرض‌های سایز ۷ سایز ۱۰ و سایز۱۵ و سایز ۲۰ تولید می گردد.

انواع بلوک سیمانی به لحاظ وزن کدام مدل ها هستند؟


بلوک سیمانی دارای دو مدل در وزن می باشد:

 1. بلوک سیمانی سبک
 2. بلوک سیمانی سنگین

بلوک سیمانی سنگین معمولاً دارای وزنی تقریبا بین ۱۰ الی ۱۳ کیلوگرم بستگی به سایز دقیق آن و ته باز و ته پر بودن آن دارد و بلوک سیمانی سبک نیز دارای وزن ۴الی ۸ کیلوگرم می باشد ، که بستگی به نوع سایز آن دارد. بلوک سیمانی سنگین با ماسه تولید می شود و بلوک های سیمانی سبک با پوکه تولید میشود

بلوک لیکا چیست؟


بلوک لیکا یکی از سازه های سبک و تولید شده با پوکه صنعتی میباشد. این کارخانه در ساوه قرار دارد و معمولاً همه سایزهای بلوک سیمانی سبک را همانند ما تولید می نماید این نوع از بلوک سیمانی نیز دارای وزنی بین ۶ الی ۱۱ کیلوگرم می باشد و بستگی به نوع سایزان تفاوت دارد.

بلوک سیمانی سه جداره چیست؟


معمولاً در مناطق سرد و یا پر سر و صدا از همین نوع از بلوک سیمانی استفاده می‌گردد . این نوع از بلوک سیمانی به جهت لایه های اضافی که در آن دارند به عنوان یکی از عایق ترین های بلوک سیمانی کاربرد دارد. این نوع از بلوک سیمانی در دو سایز ۱۰ و ۱۵ تولید می گردد و به جهت عایق بودن آن باید بگوییم می توانید با این نوع بلوک سیمانی دو طرف دیوار خود را از صدا انتقال حامل های انرژی محافظت بفرمایید ،همچنین از بلوک سیمانی در دور دیوار آسانسور نیز کاربرد دارد. همچنین گزینه یعنی استفاده از بلوک سیمانی سه جداره در بین اتاق خواب ها به عنوان بهترین گزینه می باشد.

ابعاد انواع بلوک سیمانی کدام مدل ها میباشد؟

در زیر جدولی از ابعاد بلوک سیمانی سبک و سنگین را ارائه می نماییم نین می‌توانیم بگوییم بلوک‌های سیمانی ما به طور کلی در ۴ عرض و ۲ طول تولید می شود.

نوع ابعاد بلوک سیمانیوزن بلوک سیمانیقیمت بلوک سیمانی تعداد در خاور تعداد در کامیون تک
1 بلوک سیمانی سبک 7*20*404 kg2800 تومان12003000
2بلوک سیمانی سبک 10*20*405 kg2850 تومان10002200
3بلوک سیمانی سبک 15*20*406 kg3800 تومان7001800
4بلوک سیمانی سبک 15*20*507 kg4100 تومان6001300
5بلوک سیمانی سبک 20*20*406 kg4000 تومان6001500
6بلوک سیمانی سبک سه جداره 15*20*408 kg4800 تومان6001400
7بلوک سیمانی سبک سه جداره 15*20*509 kg5500 تومان5501200
8بلوک سیمانی سبک سه جداره 10*20*406 kg3600 تومان8002000
9بلوک سیمانی سنگین ته باز 20*20*4013 kg4500 تومان500900
10بلوک سیمانی سنگین ته پر20*20*4014 kg4600 تومان400800
جدول انواع بلوک سیمانی سبک و سنگین

محاسبه تعداد بلوک سیمانی در یک متر مربع

اگر این مسئله را مطرح کنیم که در یک متر مربع چه تعدادی از بلوک سیمانی لازم میباشد باید بگوییم این بستگی به طول بلوک سیمانی دارد. بلوک سیمانی معمولاً در دو سایز ۴۰ و ۵۰ سانت تولید می گردد اگر از نوع چهل سانت بخواهیم استفاده کنیم باید بگوییم هر ۱۳ عدد آن یک متر مربع می شوند و اگر از بلوک سیمانی با طول ۵۰ سانت بخوانیم استفاده نمایید باید بگوییم هر ۱۰ عدد آن یک متر مربع میشود.

انواع بلوک سیمانی
انواع بلوک سیمانی

بدون در نظر گرفتن ستون های موجود جهت مقاوم سازی دیوار می باشد و فقط برای دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارد. همچنین باید بگوییم این موضوع فقط شامل بلوک های سیمانی ما می شود ، زیرا ابعاد آن دقیق بوده و شما می توانید دقیقاً تعداد مدنظر خود را به جهت خرید بلوک سیمانی محاسبه نمایید.

نحوه محاسبه قیمت بلوک سیمانی سبک و سنگین چگونه میباشد؟

اگر بخواهیم پیرامون این سوال پاسخ سوالات شما را بدهیم باید بگوییم مطلب فوق را حتما خوانده و تعداد بلوک به دست آمده را در قیمت آن ضرب نمایید در زیر یک مثال ساده میزنم تا قیمت بلوک سیمانی و انواع بلوک سیمانی کاملا مشخص شود،مثال زیر را درقت بفرمایید:

فرض بفرمایید باغ جدیدی را خریداری نموده ایم و برای محصور کردن آن نیاز به خرید بلوک سیمانی داریم در ابتدا باید بگوییم که بلوک سیمانی سنگین را باید خریداری نمایید. سایز مورد نظر سایز بلوک سیمانی سنگین ته پر20*20*40 می‌باشد کنید. ما دیواری را می‌خواهیم بلوک‌سیمانی کنیم که طول آن تقریباً ۱۰۰ متر و ارتفاع آن ۲ متر می باشد در ابتدا ما ۱۰۰ متر را در ارتفاع ۲ متر ضرب کرده و حاصل آن ۲۰۰ متر دیوار بلوکی می‌شود. همانطور که در بالا نیز اشاره کرده‌ایم ۲۰۰ متر را در ۱۳ ضرب کرده حاصل آن ۲۶۰۰ عدد بلوک سیمانی سنگین میشود.

اما برای محصول کردن این زمین ۲۶۰۰ عدد بلوک سیمانی سنگین ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ لازم داریم حال اگر بخواهیم قیمت بلوک سیمانی را محاسبه کنیم باید این دو هزار و ۶۰۰ عدد را در قیمت روز آن که در زمستان ۱۳۹۹ برابر است با هر عدد ۳۵۰۰ تومان ضرب کرده و در آخر قیمت دیوار بلوکی خود را به جهت محصور کردن آن محاسبه کنیم به جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید همین الان با مدیر فروش ما تماس حاصل کرده در اسرع وقت از قیمت به روز بلوک سیمانی ما مطلع شده و همچنین به جهت سوالات خود را از ایشان مشاوره بگیرید.

مقاومت انواع بلوک سیمانی

یکی از مهمترین مسائل به جهت خرید بلوک سیمانی سبک و سنگین همین موضوع می باشد ، زیرا کیفیت یکی از مهم‌ترین مسائل به جهت خرید بلوک سیمانی می باشد. ما در این پست در مورد این سوال نیز پاسخ می‌دهیم بلوکهای ساختمانی تاثیر بسزایی در مقاومت خود ساختمان دارند این بلوک ها علاوه بر مقاومت باید مقاومت های بسیار زیادی که ناشی از حمل و نقل و نیروهای برایند ساختمان می باشد را داشته باشند.

برای دیوار دور باغ کدام بلوک مناسب میباشد؟

برای دور باغ باید از بلوک سنگین 20*20*40 استفاده نمود.

برای دیوار خارجی ساختمان از چه نوع بلوک سیمانی باید استفاده شود؟

برای دور چینی ساختمان میتوانید از بلوک سیمانی سبک در سایز های زیر استفاده فرمایید.
بلوک سیمانی سبک 15*20*40
بلوک سیمانی سبک 15*20*50
بلوک سیمانی سبک سه جداره 15*20*40
بلوک سیمانی سبک سه جداره 15*20*50

برای تیغه های داخلی ساختمان از کدام سایز بلوک سیمانی باید استفاده کرد؟

برای کرسی چینی و یا تیغه بندی داخلی بین اتاق ها و داخل ساختمان میتوان از بلوک های سبک سیمانی زیر استفاده نمود.
بلوک سیمانی سبک 10*20*40
بلوک سیمانی سبک سه جداره 10*20*40

انواع بلوک سیمانی
انواع بلوک سیمانی

چند نکته مهم پیش از خرید انواع بلوک سیمانی

در زیر به تعدادی از نکات مهم پیرامون خرید بلوک سیمانی اشاره می نماییم

 • بلوک های سیمانی باید کمترین اثر را در مقابل مواد شیمیایی داشته باشند
 • بلوک های سیمانی باید ارتفاع دقیق ۲۰ سانت را داشته باشند.
 • وزن بلوک معنی سنگین باید ۱۰ الی ۱۳ کیلوگرم و وزن بلوک سیمانی سبک باید بین ۴ تا ۸ کیلوگرم باشد این تفاوت بستگی به سایز بلوک سیمانی دارد به جهت مشاوره میتوانید با ما تماس بگیرید.
 • ضخامت جداره های بلوک سیمانی نباید کمتر از ۲۲ میل و بیشتر از سی میل باشد، زیرا این موضوع سبب می شود بلوک سیمانی استاندارد بوده و وزن آن بسیار سنگین شود.
 • سطحی یک دست بده و نباید مصرف یا ماسه ای که در آن است به صورت نامتعارف و نامنظم باشد.

انواع بلوک سیمانی در یک نگاه ؟

 1. بلوک سیمانی سبک پوکه معدنی
 2. بلوک سیمانی سبک پوکه صنعتی
 3. بلوک لیکا
 4. بلوک بتن گازی
 5. بلوک سفالی

سفارش بلوک سیمانی چگونه است
جهت سفارش می توانید همین حالا با ما تماس گرفته و همچنین قیمت انواع بلوک سیمانی را در واتساپ دریافت کرده و در کمتر از ۱۲ ساعت سفارش خود را بر سر پروژه تحویل گرفته و بسته به نوع قرارداد تسویه نمایید