قیمت بلوک سیمانی سبک

بلوک سبک چیست؟ ۱۰ نکته قبل از خرید بلوک سیمانی

بلوک سبک نوعی از بلوک‌سیمانی متخلخل می‌باشد که از مخلوط شدن پوکه معدنی تبریز به همراه سیمان تیپ ۲ و با کمک دستگاه های تولید بلوک سیمانی تولید می شود. این نوع از بلوک سیمانی دارای ابعاد مختلفی می باشد. در ادامه می خواهیم پیرامون مزایای استفاده از بلوک سبک سیمانی و انواع بلوک سیمانی و قیمت بلوک سیمانی سخن بگوییم در ادامه با ما همراه باشید.

نکته ۱: ابعاد متداول بلوک سیمانی سبک

ابعاد بلوک سیمانی سبک مختلف می باشد؛ این نوع از بلوک های سیمانی معمولاً در سایزهای متفاوتی تولید می گردد؛ بلوک های سیمانی معمولا در چهار سایز متداول تولید و روانه بازار می شود.

 1. بلوک سبک  ۷*۲۰*۴۰
 2. بلوک سبک ۱۰*۲۰*۴۰
 3. بلوک سبک ۱۵*۲۰*۴۰
 4. بلوک سبک ۲۰*۲۰*۴۰

 بدون شک استفاده از بلوک های سبک نسبت به استفاده از مصالح سنتی و قدیمی همچون آجر مزایای بسیار زیادی دارد از ویژگی های منحصر به فرد این نوع از بلوک های سبک سیمانی میتوانبه مقاومت آن ها در برابر زلزله و فرسایش ساختمان اشاره نمود .

نکته ۲ : پوکه مناسب برای تولید بلوک سیمانی سبک کدام است؟

همانگونه که که در بالا اشاره شد بلوک های سبک بلوک های متخلخل ای هستند؛ که از پوکه معدنی تبریز تولید می شود. این موضوع را باید اشاره کنیم که بلوک تولید شده با پوکه معدنی تبریز؛ بسیار سبک تر از بلوک تولید شده با پوکه معدنی قروه می باشد.

بلوک سیمانی سبک
بلوک سیمانی سبک

 

به عبارت دیگر یعنی چگالی این نوع از بلوک سبک تولیدی با پوکه معدنی تبریز بسیار سبکتر و مقاوم تر نسبت به بلوک سبک تولیدی با پوکه معدنی قروه کردستان می باشد. اگر شما می‌خواهید کف ساختمان خود را صاف کنید یا در اصطلاح شیب بندی نمایید؛ میتوانید از پوکه معدنی قروه کردستان استفاده نماییدزیرا ارزان‌تر و دارای دانه های درشت تر می باشدو بجهت شیب بندی استفاده میگردد.  

نکته ۳ :‌انواع بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک با توجه به نوع متریال استفاده شده در آن به سه گروه تقسیم می شود:

 1. بلوک سنگین با چگالی بالای ۱۸۰۰ کیلوگرم بر یک متر مکعب این نوع از بلوک های سیمانی معمولاً به دلیل وزن سنگینی که دارند با ماسه و شن تولید می شود و ابعاد آن به خاطر نوع ثابت استفاده از آن یک مدل می باشد و آن هم سایز بلوک سنگین ۲۰ در ۲۰ در ۴۰
 2. بلوک نیمه سبک با چگالی بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ کیلوگرم در یک متر مکعب همان بلوک های سیمانی لیکا نام دارد؛ این نوع از بلوک های سیمانی نسبت به بلوک سیمانی سبک پوکه ای کمی وزن بیشتری دارد؛ به عبارت دیگر به طور خلاصه باید بگوییم پوکه صنعتی از پوکه معدنی سنگین تر می باشد و پیشنهاد به استفاده از بلوک نیمه سبک نمیشود.
 3. بلوک سبک سیمانی با چگالی بین ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ کیلوگرم در یک متر مکعب؛ همان بلوک پوکه معدنی می باشد که به علت پر مصرف بودن آن معمولاً بیشترین استفاده را به جهت دیوار چینی داخل ساختمان و یا دیوار چینی پیرامونی ساختمان دارند و این نوع از بلوک سیمانی همان نوع از بلوک سیمانی می باشد که شما در سطح شهر تهران و کرج ملاحظه می فرمایید؛ وزن بلوک سیمانی بسیار سبک تر است سایر متریال های سنتی مانند بلوک لیکا؛ آجر و حتی سفال میباشد.

نکته ۴: انتخاب صحیح بلوک سیمانی سبک

بلوک سبکی بهترین انتخاب میباشد که با دستگاه پرسی و با پوکه معدنی تبریز با سیمان تیپ ۲ تولید گردد.همچنین بدون شکستگی و با ابعاد دقیق و تولید بر روی باند بتنی ارسال گردد.

بلوک سیمانی سنگین
بلوک سیمانی سنگین

یکی از نکاتی که برای هر پیمانکار و مهندس به جهت ساختمان سازی و فعالیت در زمینه ساخت و ساز اهمیت ویژه دارند؛ انتخاب درست بلوک سیمانی سبک با توجه به شاخص ها و نیازهای آن ساختمان می باشد. بلوک سیمانی سبک یکی از بهترین متریال ها به جهت دیوار چینی ساختمان پیشنهاد می‌شود و همان گونه که در سطح شهر نیز ملاحظه می فرمایید؛ این نوع از بلوک سیمانی بسیار کاربرد دارد و همچنین به دلیل محبوبیت این نوع از بلوک سیمانی به جهت چیدمان ساده تر و همچنین در دسترس تر میباشد.

نکته ۵ : چند فاکتور های مهم پیش از خرید بلوک سیمانی

 هر انتخابی دلیل دارد و دلیل انتخاب بلوک سیمانی سبک چند فاکتور مهم می باشد این موضوع ها سبب شده است تا استفاده از بلوک سیمانی سبک بسیار بسیار رایج شود. در زیر چند فاکتور مهم به جهت خرید بلوک سبک را ارائه می نماییم:

 عایق صوت بدون شک یکی از بزرگترین مشکلات ساختمان های امروزی مشکل صدا است. انتقال صدا بین دو واحد؛ انتقال صدا بین دو اتاق؛ باعث بروز این مشکلات شده است. استفاده از بلوک سیمانی سبک سه جداره می‌تواند به این مشکل پایان دهد.

 عایق حرارت یکی دیگر از مشکلات ساختمان های امروزی انتقال حرارت بین دیوارهای ساختمان می باشد.استفاده از بلوک سیمانی سبک سه جداره می‌تواند دمای داخل خانه را حبس و دمای خارج از خانه را نیز به داخل خانه منتقل ننمایند؛ به عبارت دیگر داشتن یک لایه اضافی در بین بلوک سبک سبب آن شده است تا این ساختمان عایق حرارت باشد.

مقرون بصرفه و بالا بودن کیفیت در کنار قیمت مناسب؛ این فاکتور مهم سبب شده از بلوک سبک به عنوان یکی از پرمصرف ترین متریال ها در دیوار چینی استفاده شود. زیرا شما در کمترین زمان ممکن بیشترین تعداد بلوک را به جهت دیوار چینی می توانید استفاده نمایید؛ همچنین در دسترس بودن بلوک سیمانی سبک سبب آن شده است تا به عنوان یک کالای اساسی با قیمت رقابتی در بازار به فروش برسد.

 سبک سازی ساختمان هرچقدر ساختمان سبک تر باشد؛ سبب مقاومت در برابر عوامل همچنان زلزله و طوفان و سیل و حتی ساختمان در برابر نشست خاک مقاوم تر باشد. استفاده از بلوک سبک میتواند باعث رعایت مبحث ۱۸ و ۱۹ شود.

نکته ۶: برای دیوار چینی چه سایزی از بلوک سبک را پیشنهاد می نماید؟

خلاصه و در یک کلام برای دیوار پیرامونی ساختمان از بلوک سیمانی ۱۵ و برای دیوار داخلی یا همان تیغه چینی ساختمان از بلوک سیمانی سایز ۱۰ باید استفاده نمایید برای دیوارهای بالا پشت بام باید از بلوک سیمانی ۲۰ سبک و برای سرویس ها و یا انباری ها میتوانید از بلوک سیمانی سایز ۷ استفاده نمایید.

نکته ۷ : ابعاد دقیق بلوک سبک کدام است؟

نوع ابعاد بلوک سیمانیوزن بلوک سیمانیقیمت بلوک سیمانی تعداد در خاور تعداد در کامیون تک
1 بلوک سیمانی سبک 7*20*404 kg2800 تومان12003000
2بلوک سیمانی سبک 10*20*405 kg2850 تومان10002200
3بلوک سیمانی سبک 15*20*406 kg3800 تومان7001800
4بلوک سیمانی سبک 15*20*507 kg4100 تومان6001300
5بلوک سیمانی سبک 20*20*406 kg4000 تومان6001500
6بلوک سیمانی سبک سه جداره 15*20*408 kg4800 تومان6001400
7بلوک سیمانی سبک سه جداره 15*20*509 kg5500 تومان5501200
8بلوک سیمانی سبک سه جداره 10*20*406 kg3600 تومان8002000
جدول انواع بلوک سیمانی سبک

نکته ۸ : مزایای استفاده از بلوک سبک پوکه ای چیست؟

 •  مقاومت در برابر آتش
 •  عایق صدا و صوت
 •  سرعت بخشیدن به عملیات ساخت و ساز
 •  کاهش هزینه ها برای دیوار چینی و اجرت کارگر
 •  کاهش وزن مرده ساختمان
 •  حذف گچ و خاک
 •  عایق در برابر صوت و حرارت

نکته ۹ :  چه آزمایش هایی بر روی بلوک سبک انجام میشود

 اگر بخواهیم در مورد آزمایش های انجام شده بر روی بلوک سیمانی سبک سخن بگوییم باید بگوییم قبل از تولید بلوک سیمانی ابتدا بر روی پوکه مصرفی میزان سطح مقاومت در برابر گرما و سرما و آتش و همچنین میزان عایق بودن و تخلخل با سیمان را بررسی می نماییم و بعد از گذشتن از این فیلتر های آزمایشگاهی میتوان پوکه معدنی مورد نظر به جهت تولید بلوک سبک را انتخاب نمود

 سیمان نیز به عنوان یکی از از متریال های اصلی بلوک سیمانی سبک جزو آیتم های مهم قبل از تولید بلوک می باشد.  البته این نکته خوشبختانه در کارخانه های تولید سیمان رعایت می شود و این استاندارد موجود در سیمان های تولیدی در کشورمان سبب آن شده است تا تولید کننده از کیفیت سیمان مد نظر اطمینان قبلی داشته باشد اما این موضوع بسیار مهم است که سیمان مورد نظر از کدام کارخانه خریداری شده است.

مادر کارخانه تولیدی بلوک سبک قائم از سیمان تیپ ۲؛ تهران و یا ساوه استفاده می نماییم زیرا بهترین کیفیت را به جهت تولید بلوک سبک را دارا می باشد.

 آزمایش بتن ساخته شده از پوکه معدنی و سیمان یکی از مهمترین فاکتورها به جهت استاندارد بلوک سیمانی سبک می باشد؛ در این آزمایشگاه ها میزان مقاومت فشاری و میزان مقاومت خمشی و کششی و وزنی مورد بررسی قرار می گیرد. از مهمترین آیتم های یک بلوک سیمانی می توان به مقاومت فشاری در برابر لرزش و مقاومت بلوک سیمانی در برابر رطوبت و آب اشاره نمود

نکته ۱۰ :  قیمت بلوک سیمانی سبک و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت

 قیمت بلوک سیمانی سبک دست خوش چند عامل مهم می باشد یکی از مهمترین آنها قیمت روز سیمان می باشد. قیمت روز پوکه معدنی نیز از جمله عوامل مهم پیرامون خرید بلوک سیمانی می باشد؛ ما در مجتمع تولیدی بلوک سبک قائم با رعایت تمامی فاکتورها به جهت ساختن یک بلوک سبک استاندارد با افتخار در زیر لیست قیمت بلوک سبک را ارائه می نماییم:

قیمت بلوک سیمانی
قیمت بلوک سیمانی
بلوک سبک سیمانی قائم چگونه تولید میشود؟

این نوع از بلوک های سیمانی سبک با پوکه معدنی تبریز و سیمان تیپ ۲ به کمک دستگاه های تمام پرسی تولید بلوک سیمانی در ابعاد مختلف تولید می شود.

ابعاد متداول استفاده از بلوک سبک کدام مدل ها هستند؟

 بلوک سیمانی سبک سایز ۱۵ به جهت دیوارهای پیرامونی و بلوک سیمانی سبک سایز ۱۰ به جهت دیوارهای داخلی همان تیغه بندی بیشترین کاربرد را دارند.

ابعاد متداول استفاده از بلوک سبک کدام مدل ها هستند؟

 بلوک سیمانی سبک سایز ۱۵ به جهت دیوارهای پیرامونی و بلوک سیمانی سبک سایز ۱۰ به جهت دیوارهای داخلی همان تیغه بندی بیشترین کاربرد را دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت قیمت و کاتالوگ در واتس آپ
سوالات خود را در واتس اپ از ما بپرسید.
کلیک کنید
مدیریت فروش بلوک سیمانی قائم