بلوک سیمانی ته باز، وزن ، ابعاد، قیمت

بلوک سیمانی ته بسته به عنوان یکی از بهترین نوع از بلوک های سیمانی بجهت کار در استخر و دیوار چینی داخل چاه و یا ایجاد دیواری با میلگرد کاربرد دارد. این بلوک سیمانی معمولاً به صورت بلوک سیمانی سنگین تولید می گردد و ابعاد این بلوک نیز همانند بلوک سیمانی سنگین ۲۰ *۲۰*۴۰ می باشد. به عبارت دیگر نوع دیگری از بلوک سیمانی سنگین ۲۰ می باشد، اما دو سر آن خالی بوده و کاربردهای متفاوتی دارند در ادامه پیرامون وزن، ابعاد بلوک سیمانی ته پر و ته باز و قیمت بلوک سیمانی ته باز و ته بسته سخن خواهیم گفت با ما همراه باشید.

بلوک سیمانی ته باز سازه ای پر مصرف

این بلوک سیمانی معمولاً به صورت سفارشی تولید می‌گردد، اما مفتخر هستیم که در طی ۱۲ ماه سال همیشه این نوع از بلوک سیمانی را در مجموعه تولیدی خود موجود داریم. همچنین این نوع بلوک سیمانی به دلیل مصرف خاص خود بیشتر در داخل چاه فاضلاب و استخر کاربرد دارد. ابعاد دقیق این بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰ می باشد و بیشتر به صورت دوسر باز و داخل آن ملات قرار می گیرد.

بلوک سیمانی ته باز
بلوک سیمانی ته باز

وزن بلوک سیمانی ته باز چقدر است؟

بلوک سیمانی ته باز تقریباً هم وزن بلوک سیمانی ته بسته می باشد و اختلاف آن تقریباً بین ۱ تا ۲ کیلوگرم متغیر می باشد.

وزن این و بلوک سیمانی معمولاً ۱۲ کیلوگرم بوده و تعداد آن در یک متر مربع ۱۳ عدد می باشد .

به عبارت دیگر اگر شما بخواهید دیواری را به طول ۱۰ متر و ارتفاع ۲ متر بلوک سیمانی ۲۰ استفاده کنید، باید بگویم 20 متر دیوار بلوکی دارید. هر متر آن ۱۳ عدد لازم‌دارد می‌شود ،پس در کل شما ۲۶۰ بلوک سیمانی ۲۰*۴۰ لازم دارید.

متریال اصلی تولید بلوک سیمانی سنگین چیست؟

این نوع از بلوک سیمانی نیز با ماسه تولید میگردد، وزن آن سنگین می باشد.وزن آن تقریباً بین ۱۲ الی ۱۳ کیلوگرم می‌باشد و متریال اصلی آن ماسه دوبار شور به همراه سیمان و آب بوده است، همچنین به جهت تولید این نوع از بلوک سیمانی باید بگوییم از ماسه و سیمان و اب و به کمک دستگاه های تولید بلوک پرسی تولید میشود.

ابعاد بلوک سیمانی ته باز چقدر است؟

بلوک سیمانی سنگین معمولاً در سایز۲۰ *۲۰*۴۰ تولید شده و دارای ابعاد ثابت می باشد به عبارت دیگر این نوع بلوک تک سایز بوده و فقط سایز ۲۰ آن کاربرد دارد و سایز ۲۰ آن در مجتمع تولیدی ما تولید می شود .

ابعاد این بلوک معمولاً به صورت استاندارد در ارتفاع ۲۰ سانت، عرض ۲۰ سانت و طول ۴۰ سانت تولید شده و دارای دو حفره می‌باشد .ضخامت جداره آن تقریباً بین دو و نیم الی ۳ سانتیمتر می باشد و از لحاظ کیفیت با عیاری تقریبی بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ تولید شده است.

وزن بلوک سیمانی ته باز چقدر است؟

این نوع از بلوک سیمانی معمولاً همانند بلوک سیمانی ته بسته دارای وزنی بین 11 الی 13 کیلوگرم می باشد. البته دیده شده است در مجتمع‌های تولیدی دیگری بلوک وزن بلوک کمتر در نظر گرفته شده است .اما وزن استاندارد آن بین ۱۱ تا ۱۳ کیلوگرم می باشد . ما مفتخر هستیم در مجتمع تولیدی خود از این بلوک به عنوان یکی از اصلی ترین سازه های تولید در چاه فاضلاب و استخر استفاده می‌شود و همیشه از این نوع بلوک در مجتمع تولیدی خود را آماده ارسال داریم.

بلوک سیمانی ته باز
بلوک سیمانی ته باز

کاربرد بلوک ته باز چیست؟


این نوع از بلوک سیمانی معمولاً به جهت دیوارهای پیرامونی داخل چاه و یا زیر کول سیمانی و یا به جهت فونداسیون ساختمان و یا کرسی چینی کاربرد دارد .از آنجایی که دارای دو سر باز باشد می‌توان به عنوان بلوک سیمانی که در داخل آن میلگرد کاربرد دارد استفاده کرد و همچنین از این نوع بلوک سیمانی می توان به جهت دیوار استخر و بعد از آن به جهت پر کردن این دیوار با ملات تقریبی عیار ۲۰۰ استفاده کرد به عبارت دیگر می توانید داخل این بلوک ها را کامل ملات پر کرده و به همدیگر راه دارند در یکدیگر در دیوار بتنی بسیار مقاوم به شما می دهد.

چه تعداد از بلوک سیمانی ته ۲۰ در ۲۰ چهل یک متر مربع می شود؟

جواب این سوال بسیار ساده است این نوع از بلوک سیمانی طول تقریبی ۴۰ سانت دارند . معمولاً هر 13 عدد ان یک متر مربع می شود ، به عبارت دیگر برای دیوار چینی و محوطه می‌توان برای یک متر آن ۱۳ عدد بلوک سیمانی دو سر باز را در نظر گرفت.

حال یک مثال می‌زنیم دیواری به طول ۲۰ متر در ارتفاع ۲ متر را می‌خواهیم با بلوک سیمانی به طول ۴۰ سانت بچینیم می آییم نگاه اول ۲۰ متر را در دو متر ضرب کرده و ما ۴۰ متر دیوار بلوکی می شود ۴۰ ضبدر ۱۳میشود 520 عددبلوک سیمانی لازم داریم.

فرمول محاسبه تعداد بلوک سیمانی در یک متر

مقدار بلوک لازم میشود حاصل ضرب زیر

طول دیوار * عرض دیوار * عدد 13

blocksimani.ir

نحوه خرید بلوک سیمانی سبک و سنگین

جهت خرید بلوک سیمانی سبک و سنگین می توانید همین حالا با مسئول فروش ما تماس حاصل کرده و در اسرع وقت لیست قیمت به همراه کاتالوگ و ابعاد بلوک سیمانی مد نظر خود را دریافت و همچنین مشاوره رایگان دریافت کرده و کمتر از ۱۲ ساعت بلوک سیمانی موردنظر شما به محل پروژه شما ارسال می شود.