مشخصات و قیمت بلوک سیمانی 20*20*40 بهمراه تصاویر

بلوک سیمانی 20*20*40 یکی از پرمصرف ترین نوع از بلوک های سیمانی سنگین می باشد و بیشتر به جهت دیوارچینی دور باغ جداسازی محوطه ها و داخل استخر کاربرد دارد این بلوک سیمانی را معمولاً در تمامی نقاط ایران مشاهده می نماییم . در این پست بر آنیم تا دلایل خرید این بلوک سیمانی از مجتمع تولیدی ما را برایتان توضیح دهیم و همچنین پیرامون ابعاد بلوک سنگین و نحوه تولید و مقایسه آن با بلوک سیمانی سبک با شما عزیزان سخن خواهیم گفت در ادامه با ما همراه باشید.

بلوک سیمانی 20*20*40
بلوک سیمانی 20*20*40

بلوک سیمانی سنگین 20*20*40 چیست؟


این نوع بلوک سیمانی به دلیل این مطلب که با ماسه تولید می‌شود و وزن آن سنگین است به عنوان بلوک سیمانی سنگین معروف می باشد. وزن بلوک سیمانی سنگین بین ۱۰ الی ۱۳ کیلو گرم بوده و معمولاً به جهت طبقات منفی یا همکف استفاده دارد. همچنین این نوع از بلوک سیمانی به جهت دیوارپارکینگ یا جدا از یکدیگر کاربرد دارد.

ابعاد این نوع از بلوک سیمانی بیشتر در سایز ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ بوده و تفاوت اصلی آن نسبت به سایر بلوک های سیمانی در آن می‌باشد که متریال اصلی آن ماسه بوده در حالی که وزن بلوک سیمانی سبک با پوکه معدنی می باشد.

کاربرد بلوک سیمانی 20*20*40 در کجا میباشد؟

این نوع از بلوک سیمانی بجهت دیوار چینی محوطه و حصار کشی و طبقات همکف و یا منفی ساختمان کاربرد دارد.

وزن بلوک سیمانی سنگین چقدر است؟

وزن بلوک سیمانی سنگین تقریبا بین 10 الی 13 کیلو گرم میباشد، و بستگی به ته پر یا ته بسته بودن ان دارد.

از دلایل دیگری که در مورد بلوک سیمانی سنگین و پرمصرف تر بودن آن باید بگوییم آن است که این نوع از بلوک سیمانی معمولاً به جهت مقاومت بسیار بالا و بتن خوب آن به عنوان یکی از مهم ترین متریال ها به جهت دیوار چینی و مقاومت در برابر آب باران ، سیل ، زلزله و رانش زمین را دارد این نوع از بلوک های سیمانی همچنین به علت سنگین بودن آن سبب شده است به عنوان متریال بسیار خوبی به جهت بالا آوردن حصار های دور زمین کاربرد دارد.

قیمت بلوک سیمانی سنگین 20*20*40


سایز ۲۰ بلوک سیمانی نسبت به سایر بلوک های سیمانی سبک قیمت کمتری می باشد به عبارت دیگر به خاطر عدم استفاده از پوکه معدنی، استفاده این نوع از بلوک سیمانی به صرفه تر و مقرون به صرفه تر می باشد . قیمت بلوک سیمانی معمولاً دست خوش تغییرات ،قیمت سیمان و تغییرات قیمت ماسه همچنین دستمزد کارگر و حامل‌های انرژی بوده و معمولاً در سال به دفعات کمتری نسبت به قیمت بلوک سیمانی سبک تغییر دارد. چنین می‌توانم بگویم قیمت این نوع بلوک سیمانی در سال ۱۳۹۹ و در زمستان ۱۳۹۹ تقریباً ۳۵۰۰ تومان می باشد.

ابعاد بلوک سیمانی سنگینوزنقیمت تعداد در خاور
بلوک سیمانی سنگین ته پر ۲۰*۲۰*۴۰13 kg3500 تومان400 عدد
بلوک سیمانی سنگین ته باز ۲۰*۲۰*۴۰12 kg3400 تومان500 عدد
بلوک سیمانی سنگین ته پر ۱۰*۲۰*۴۰8 kg2300 تومان700 عدد
بلوک سیمانی سنگین ته پر ۱۵*۲۰*۴۰10 kg2900 تومان400 عدد
قیمت بلوک سیمانی سنگین 20*20*40

نحوه محاسبه یک متر دیوار

بلوک سیمانی سنگین سایز ۲۰ یعنی، عرض این بلوک ۲۰ سانتی متر، ارتفاع این بلوک ۲۰ سانتی متر، طول آن ۴۰ سانتی متر می باشد. این بلوک دارای دو حفره می‌باشد و جداره‌های آن تقریباً به طول ۲۵ الی ۳۰ میلی‌متر بوده و به عنوان یکی از مقاوم‌ترین نوع از بلوک های سیمانی کاربرد دارد.

تفاوت بلوک سیمانی 20 در تهران و شمال چیست؟

این بلوک سیمانی در شمال کشور نیز تولید می گردد در شمال ایران بلوک سیمانی سایز ۲۰ بسیار متداول می باشد، اما آن چیزی که سبب شده است تفاوت بین بلوک سیمانی شمال و بلوک سیمانی تهران ایجاد کند. ابعاد این نوع بلوک سیمانی می باشد در شمال کشور به جای ارتفاع ۲۰ سانت برای بلوک آن را در ارتفاع ۱۷ سانت تولید می‌کنند و به جای عرض ۲۰ سانتی متری آن عرض مطابق با ۱۶ سانتیمتر در نظر می‌گیرند، همچنین به جهت طول که تقریبا ۴۰ سانتی‌متر در تهران می باشد در شمال کشور طول بلوک تقریباً ۳۵ سانتیمتر می باشد و این تفاوت ها سبب شده است که هم در قیمت بلوک سیمانی و هم در ابعاد بلوک سیمانی سنگین بین تهران و شمال تفاوت ایجاد شده باشد.

قیمت بلوک سیمانی 20*20*40 در تهران و کرج

همچنین باید بگوییم اگر در شمال کشور هستید و در شمال استان تهران و کرج هستید می توانید از این بلوک های سیمانی خریداری نمایید. اما آن چیزی که برای شما مهم است کرایه این بلوک سیمانی تا محل پروژه شما می باشد . اگر شما در تهران و کرج می باشد می توانید از ما خریداری نمایید اما اگر پروژه شما در اطراف تهران و کرج و یا لواسانات است از شمال کشور تهیه نمایید.

بلوک سیمانی 20*20*40
بلوک سیمانی 20*20*40

علت این موضوع آن است کرایه حمل بلوک سیمانی سنگین به علت آنکه تعداد کمی در یک ماشین خاور و یا کامیونت و یا کامیون جفت جا می شود متغیر میباشد و فرض بفرمایید پروژه در تهران داریم و برای آوردن این نوع بلوک بر سر پروژه هر یک خاور ۴۰۰ هزار تومان کرایه دریافت می کند، این در حالی است که این ماشین خاور ۴۰۰ عدد بلوک ۲۰ برای تهران جابجا می کند. پس کرایه هر یک بلوک تقریباً هزار تومان می‌شود.

جهت دریافت لسیت قیمت بروز بلوک سیمانی با ما تماس بگیرید.

اما فرض بفرمایید همین نوع بلوک سیمانی برای فیروزکوه میخواهد با خاور جابجا شود اگر کرایه یک خاور تا فیروزکوه تقریباً یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می باشد، که اگر بخواهد ۴۰۰ عدد بلوک سیمانی را بارگیری نماید. آنگاه برای هر بلوک سیمانی باید سه هزار تومان کرایه در نظر گرفته شود که این از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد و باید از آن صرف نظر کرد و باید از همان محل مورد نظر را خریداری نمایید. اما اگر پروژه شما عزیزان در تهران و کرج بوده ما با افتخار در خدمت شما عزیزان خواهیم بود

نحوه حمل و نقل بلوک سیمانی سنگین


از آنجایی که وزن این نوع از بلوک ها زیاد می‌باشد جابجایی آن نیز نسبت به بلوک سیمانی سبک کمی سخت تر می باشد و تعداد آن در ماشینهای حمل و نقل کمتر از میزان بار بلوک سیمانی سبک بوده است.

یک مثال ساده بجهت تعداد بلوک 20 در ماشین خاور و کامیون و تریلی

فرض بفرمایید یک خاور تا ۴ تن می تواند بارگیری نماید از بلوک سیمانی 20*20*40 ، باید ۴۰۰ عدد زده تا ۴ تن بار بتوانند بزند زیرا هر یک بلوک تقریباً با وزنی معادل ۱۰ کیلوگرم دارد . کامیون تک نیز می تواند تا ۸۰۰ عدد بلوک سیمانی سنگین بارگیری نماید. کامیون جفت تقریباً تا ۱۱۰۰ عدد بلوک سیمانی 20*20*40 می تواند بارگیری نماید. برای تریلی می‌شود تا ۲۲۰۰ عدد بلوک سیمانی سنگین بارگیری کرد.

محاسبه قیمت یک متر دیوار بلوک سنگین


جهت محاسبه قیمت بلوک سیمانی سنگین باید این نکته را یادآور شوم که تعداد بلوک سیمانی سنگین در هر یک متر مربع ۱۳ عدد می باشد. طول دیوار ضبدر عرض دیوار، ضربدر قیمت روز بلوک سیمانی 20*20*40 میشود. قیمت یک متر دیوار بلوکی را مثال می‌زنم.

یک مثال ساده بجهت محاسبه قیمت بلوک سیمانی

فرض بفرمایید دیواری را به طول ۱۰۰ متر و ارتفاع دو متر میخواهیم دیوار بلوکی بچینیم یعنی صد ضبدر دو میشود.200متر دیوار بلوکی لازم داریم و برای هر متر ۱۳ عدد بلوک لازم داریم، آنگاه می‌توانیم با ضربه عدد ۲۰۰ در عدد ۱۳ به عدد ۲۶۰۰ برسیم، که این تعداد بلوک ما به جهت چیدمان این دیوار می باشد. حال اگر ۲۶۰۰ را در عدد ۳ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت روز بلوک سیمانی ضربه نماییم قیمت این دیوار به دست می آید .