معایب بلوک سیمانی و محاسن بلوک سیمانی چیست؟

معایب بلوک سیمانی و محاسن به همراه پاسخ به سوالات شما عزیزان پیش از خرید انواع بلوک سیمانی سبک و سنگین و نحوه تولید چگونگی ابعاد بلوک سیمانی و پاسخ به تعدادی از سوالات رایج شما پیرامون معایب و محاسن بلوک سیمانی پاسخ خواهیم داد.در ادامه با ما همراه باشید .

بلوک سیمانی یکی از پر مصرف ترین متریال ها جهت دیوار چینی دور ساختمان و دیوار چینی داخل ساختمان و دیوارهای کنار آسانسور و دیوار های دور حیاط می باشد . در مورد معایب بلوک سیمانی و محاسن بلوک سیمانی و نحوه استفاده آن به صورت کامل شما توضیحاتی را ارائه میدهیم.

بلوک سیمانی شکل مکعب مستطیل دارند و سطح آنها به گونه‌ای طراحی شده است که کاملاً ملات به آنها می چسبد، این نوع از بلوک های سیمانی به دو صورت باربر و غیر باربر در دیوارهای داخلی و دیوارهای خارجی کاربرد دارد و اسفنجی تولید می‌شود و نسبت به سایر متریال های موجود جهت دیوارچینی مقاومت نسبی بیشتری دارد .

قیمت بلوک سیمانی سنگین
معایب بلوک سیمانی و محاسن بلوک سیمانی

امروز استفاده از این بلوک های سیمانی سبک و سنگین بسیار رایج شده است همچنین یکی دیگر از محاسن بلوک سیمانی نسبت به سایر متریال های موجود در ساختمان سازی سبک بودن آن را می‌توان بررسی و مورد توجه قرار داد. پایین آمدن مصرف انرژی و در نهایت صرفه‌جویی در حامل‌های انرژی یکی از مهمترین آیتم های موجود در محاسن بلوک سیمانی می باشد.

محاسن و مزایای بلوک سیمانی چیست؟


در زیر به تعدادی از محاسن بلوک سیمانی سبک و سنگین می پردازیم ،زیرا این نوع از بلوک سیمانی خواه ‌ناخواه امروزه به عنوان یکی از پر مصرف ترین متریال ها به جهت دیوارچینی استفاده دارند، پس چه بهتر است آنها را بهتر و بیشتر بشناسیم.

 1. این نوع از بلوکها وزن بسیار پایینی دارند و کاملا سبک هستند.
 2. استفاده از آنها در چیدمان دیوار سبب شده است وزن مرده ساختمان پایین بیاید.
 3. سرعت اجرا بالایی دارند نسبت به آجر و سایر مصالح تقریباً سرعت ۳ برابری دارند.
 4. این بلوک های سیمانی دارای مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی دارند.
 5. بلوک های سبک ساختمانی در مقایسه با سفال و آجر عایق صوتی و حرارتی زیادی دارند.
 6. سبب کاهش مصرف انرژی و در نتیجه صرفه جویی در حامل‌های انرژی می گردد.
 7. بلوک های سیمانی در مجتمع تولیدی ما همیشه در دسترس است و در کمتر از ۱۲ ساعت ارسال میگردد.
 8. با استفاده از آن میتوان گچ و خاک را حذف نمود.
 9. قالب های آن ها دارای ابعاد مختلف و اندازه های مختلف به جهت کاربردهای مختلف می باشد.
 10. از پرتی آن می توان در شیب بندی ساختمان استفاده کرد.
 11. بلوک ها به دو صورت سبک و سنگین تولید می شود و معمولا از نوع سنگین آن به عنوان دیوار باربر یا حمال بسیار استفاده میشود.
 12. بلوکهای سیمانی سبک دارای قیمت بسیار مناسبی نسبت به دیوارهای سبک همچون هبلکس دارد.
 13. عایق صدا میباشد؛ واز آن به جهت دیوارهای اتاق و حتی اتاق خواب ها و دیوارهای مشترک میتوان استفاده کرد.
 14. استفاده از بلوک سه جداره سبب می‌شود تاکمترین میزان سو مصرف در حامل‌های انرژی از دو طرف بلوک عبور کرده و در اصطلاح در تابستان‌ها فضای داخلی سرد و در زمستان‌ها هوای داخلی مطبوع و گرم می باشد.
 15. با استفاده از بلوک سیمانی فوم دار برای دیوار چینی؛ دیوار کاملا آکوستیک میتوان استفاده کرد.
 16. دارای استاندارد ملی می باشد.
معایب بلوک سیمانی
معایب بلوک سیمانی

معایب بلوک سیمانی چیست؟


استفاده زیاد از بلوک سیمانی سبک در سطح شهر و ساختمان سازی باعث آن شده است که امروزه به عنوان یکی از پر مصرف ترین متریال های موجود جهت ساختمان سازی و دیوار چینی در ساختمان و دیوارهای داخلی کاربرد داشته باشد. استفاده زیاد از آن در داخل ساختمان سازی نشان می دهد معایب بلوک سیمانی بسیار کم می باشد. اما در زیر به تعدادی از معایب بلوک سیمانی بر حسب تجربه اشاره خواهیم کرد:

 • بلوک های سیمانی در برابر رطوبت مقاومت کمی دارند.
 • معمولاً در حمل و نقل تعدادی شکستگی دارند اما ما مفتخر هستیم در مجتمع تولیدی ما بلوک سیمانی به صورت سالم و بدون شکستگی به شما تحویل داده میشود.
 • استفاده از بلوک در ارتفاع بیش از دو و نیم متر کاهش مقاومت دیوارها می گردد؛ البته این برای دیوارهای ساختمان مطرح نمی باشد و فقط برای دیوار چینی محوطه و دیوار باغ مطرح است.
جهت دیوار چینی در ساختمان از کدام نوع از بلوک سیمانی باید استفاده شود؟

بلوک سیمانی سبک ۱۰ به جهت دیوارهای داخلی و بلوک سیمانی سبک ۱۵ به جهت دیوارهای خارجی یا دیوارهای پیرامونی کاربرد دارد.

به جهت دیوار چینی ویلا و یا محصول کردن یک زمین از چه نام بلوک سیمانی باید استفاده شود؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم بلوک سیمانی سایز ۲۰ به صورت سنگین تولید شده است ، و بهترین نوع از بلوک سیمانی به جهت محصور کردن زمین می باشد.

ارسال بلوک سیمانی چقدر طول میکشد؟

ما بلوک های سیمانی خود را در کمتر از ۱۲ ساعت بعد از سفارش به تهران و کرج ارسال نماییم و برای شهرستان ها نیز در اسرع وقت و با توجه به هماهنگی از قبل ارسال می نمایید.

بلوک سیمانی سه جداره در کجا کاربرد دارد؟

بلوک سیمانی سه جداره به عنوان یکی از متریال های اصلی به جهت عایق تر شدن دیوار و همچنین کاهش صدا در دیوار کاربرد دارد و در دو سایز ۱۵ و یا ۱۰ استفاده می شود.

بلوک سیمانی بهتر است یا سفال؟

محاسن زیاده بلوک‌سیمانی این متریال را پر مصرف کرده است تا آن جایی که امروز در سطح شهر استفاده از این بلوک سیمانی بسیار زیاد شده است و سازندگان ترجیح می‌دهند از بلوک سیمانی سبک استفاده کنند تا سفال ، البته عوامل مختلفی سبب این مطرح شده است از جمله کاهش استفاده از گچ و خاک ، عدم پرتی و همچنین سرعت بسیار بالای آن و همچنین می توان به راحت برش خوردن آن اشاره کرد.