بلوک سیمانی سبک ربیعی

تولید کننده انواع بلوک سیمانی سبک در ابعاد مختلف و انواع دو جداره و سه جداره

بلوک سبک ( لیست قیمت + کاتالوگ + تصاویر+سوالات متداول)

بلوک سبک ( لیست قیمت + کاتالوگ + تصاویر+سوالات متداول)

انواع بلوک در یک نگاه

 1. بلو‌ک سیمانی سبک
 2. بلو‌ک پلی استایرن (بلوک فوم دار)
 3. بلو‌ک سفالی سقفی
 4. بلو‌ک سیمانی سقفی
 5. بلو‌ک سیمانی لیکا
 6. بلو‌ک گچی
 7. بلو‌ک هبلکس

بلوک سبک به عنوان یکی از پرمصرف ترین و کارآمدترین نوع از مصالح ساختمانی به جهت دیوار چینی دور ساختمان داخل ساختمان و حتی در طبقات منفی کاربرد داد. قانون سبکسازی ساختمان و از طرفی کاهش وزن مرده ساختمان سبب شده است استفاده از این نوع از بلوکهای سیمانی به بیشترین مقدار خود برسد و هر روز نیاز جامعه به استفاده از این نوع از بلوکهای سیمانی بیشتر و بیشتر می شود.

 

زیاد بودن مزیت های بلوک سبک سیمانی نسبت به بلوک های قدیمی سبب شده است؛ مهندسان و مدیران پروژه های ساختمانی این سازه را به سایر سازه های موجود در صنعت ساختمان ترجیح دهند.

 به شما تضمین می دهیم که اگر پست زیر را مطالعه فرمایید اطلاعات شما پیرامون بلوک سبک به بالاترین مقدار خود رسیده و میتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.

 بلوک سبک چیست؟

 از ترکیب پوکه های معدنی و سیمان و آب به کمک دستگاه های پرسی تولید بلوک سیمانی این سازه تولید می شود. هر چقدر وزن بلوک کمتر باشند رعایت قانون سبکسازی ساختمان نزدیکتر میشویم. یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در سبکسازی ساختمان پوکه معدنی می باشد.

 پوکه معدنی چیست؟

دانه های آتشفشانی سفید رنگی که در سالیان گذشته تولید شده اند و اکنون در معادن پوکه معدنی در حال اکتشاف هستند؛ پوکه معدنی گفته می‌شود. مرغوبترین نوع از پوکه معدنی معمولاً در شهر بستان آباد تبریز؛ واقع در ۳۰ کیلومتری شهر بزرگ تبریز اکتشاف میشود. معمولاً به ۴ مدل زیر تقسیم بندی می شود.

 1. پوکه سبک معدنی بادامی
 2. پوکه سبک معدنی نخودی
 3. پوکه سبک معدنی عدسی
 4. پوکه سبک معدنی پودری

 برای تولید بلوکهای پوکه ای از مخلوط ۶۰ به ۴۰  پوکه عدسی و پوکه پودری استفاده می شود نکته بسیار مهم میزان چگالی پوکه های معدنی می باشد.

چگالی پوکه  معدنی با ذکر یک مثال بسیار ساده

 یک ماشین کامیون جفت محور را در نظر بگیرید این ماشین می تواند تا ۱۵ تن پوکه معدنی هم نماید. فرض بفرمایید این کامیون در معدن شماره ۱ در حال بارگیری باشد؛ وقتی تمام مخزن بار این کامیون پر از پوکه میشود بر روی باسکول وزن کشی می شود. اتاق مخزن بار این کامیون پر از پوکه است و وزن که بر روی باسکول نشان داده میشود ۱۲ تن می باشد.

 در سری بعد همین کامیون با همین شرایط از معدن شماره ۲ بارگیری پوکه معدنی میکند و بر روی باسکول عدد ۱۳.۵ تن نشان داده میشود.

 نتیجه میگیریم معدن شماره یک پوکه معدنی سبک تری نسبت به معدن شماره ۲ دارد و در اصطلاح معدن شماره یک پوکه معدنی با چگالی کمتری دارد یعنی فضای بیشتری را اشغال می کند اما وزن کمتری دارد.

 معادن محدودی در منطقه بستان آباد تبریز پوکه معدنی سبک دارند و مخلوط ۶۰ به ۴۰ پوکه معدنی سبک آن معمولاً کمتر با چگالی مرغوب پیدا میشود. از طرفی صادرات بی رویه پوکه معدنی به ترکیه و عراق سبب آن شده است پوکه معدنی با چگالی مرغوب به سمت تهران منتقل نشود.

راه حلی که مجتمع تولیدی بلوک سیمانی ربیعی در نظر گرفته بود در سال ۱۳۹۷ با قرارداد ۱۰ ساله با یکی از معادن معتبر پوکه معدنی شهر بستان آباد و با رعایت تمامی مفاد قرارداد و زیر نظر سازمان معادن کشور به مدت ده سال میتواند از پوکه معدنی مرغوب بستان آباد تبریز استفاده و به سمت تهران منتقل نمایید.

 چگالی بسیار سبک پوکه های معدنی معدن ربیعی شده است که بلوک سیمانی تولید شده کاملاً استاندارد بوده و وزن هر عدد بلوک از حد استاندارد نیز کمتر باشد. و تمامی مطالب بالا سبب آن می شود که وزن ماده ساختمان کاهش یابد و ساختمان در برابر ارتعاشات داخلی و زلزله ها و گذر زمان مقاوم و مقاوم تر شود.

کم وزن بودن پوکه معدنی؛ علاوه بر تولید بلوک های سیمانی برای پر کردن کف سازه و همچنین ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های ساختمان مهم میباشد.برای کارهای فوق می توان از مدل های مختلف پوکه معدنی نخودی و بادامی استفاده نمود. 

پوکه معدنی تبریز بجهت تولید بلوک سبک
پوکه معدنی برای تولید بلوک سیمانی
پوکه معدنی مخلوط پودری و عدسی
پوکه معدنی مخلوط پودری و عدسی
بلوک سیمانی سبک ربیعی
بلوک سیمانی سبک ربیعی

 مزیت بلوک سبک ساختمانی

استفاده از بلوک سبک سیمانی در ساختمان سبب صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه‌ها و انرژی و طول مدت انجام دیوار چینی می شود. این سازه های بتنی به خاطر سبکی و از طرفی بافت هوادهی شده سبب شده در برابر سرما و گرما عایق باشند. سرعت نصب و اجرای زیادی دارند و هزینه های انتقال آن معمولاً مقرون به صرفه می باشد.

 استفاده از بلوک سبک سیمانی در ساختمان باعث آن می شود که در مقابل صدا عایق باشند و در صورت وقوع زلزله و حتی ارتعاشات داخلی ساختمان در سازه های فلزی کمترین آسیب را محتمل بشوند و از طرفی دوستدار محیط زیست محسوب می شوند.

بلوک سیمانی سبک ربیعی

تصاویر بلوک سیمانی سبک ربیعی

بلوک سیمانی سبک ربیعی

اثبات مقرون به صرفه بودن و از طرفی بهترین نوع سبکسازه برای دیوار چینی توسط بلوک سیمانی را میتوان از مهندسین و سازندگان پرسید و از طرفی میتوانید ساختمان‌های اطراف خود را نگاه کنید. معمولاً بیشترین سازه های تولید شده و ساختمان ها با بلوک سبک سیمانی تولید شدند.

 ابعاد بلوک سیمانی

ردیفنوع بلوک سیمانی تعداد جدارهوزنکاربرد 
1بلوک سیمانی 7*20*40دو جداره4 kgتیغه سرویس ها و انباری ها 
2بلوک سیمانی 10*20*40دو جداره5 kgتیغه داخلی ساختمان
3بلوک سیمانی 15*20*40دو جداره6 kgدیوار پیرامونی 
4بلوک سیمانی 15*20*50دو جداره7 kgدیوار پیرامونی
5بلوک سیمانی  20*20*40دو جداره6 kgدیوار پشت بام و پیرامونی و پارکینگ
6بلوک سیمانی 10*20*40 سه جداره7 kgدیوار پیرامونی و دور آسانسور 
7بلوک سیمانی 15*20*40سه جداره8 kgدیوار پیرامونی و دور آسانسور 
۸بلوک سیمانی  20*20*40سه جداره9 kgدیوار پیرامونی و دور آسانسور 

علاوه بر جدول فوق که در آن تمامی ابعاد بلوک سبک سیمانی را توضیح دهیم میتوانید با ملاحظه این پست اطلاعات خود را پیرامون ابعاد بلوک سیمانی  بیشتر نمایید.

 انواع بلوک سیمانی

 • بلوک سیمانی سبک دوجداره
 • بلوک سیمانی سبک سه جداره
 • بلوک سنگین سیمانی

 

بلوک سیمانی سبک ربیعی
بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۵۰
آشنایی با ۱۵*۲۰*۵۰ دوجداره(کلیک کنید)
بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۴۰
آشنایی با ۱۵*۲۰*۴۰ دوجداره(کلیک کنید)
بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۵۰ سه جداره
آشنایی با ۱۵*۲۰*۵۰سه جداره(کلیک کنید)
بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۴۰ سه جداره
آشنایی با ۱۵*۲۰*۴۰سه جداره(کلیک کنید)
بلوک سیمانی سبک ربیعی

سازه های ساختمانی با نام های متفاوتی از جمله بلوک سیمانی و بلوک گازی و بلوک سه جداره وجود دارد در زیر به شرح ویژگی های پرکاربردترین آن می پردازیم:

 بلوک گازی

 شاید استفاده از بلوکهای گازی امروزه به کمترین میزان خود رسیده است؛ علت آن از بین رفتن حباب های داخل این سازه ها میباشد.

تجربه کسانی که از این نوع از بلوک سبک گازی استفاده کرده اند؛ موضوع فوق را تایید و تاکید می کند.

 اوج استفاده از بلوک گازی در سال‌های ۸۸ تا سال ۹۲ توسط سازنده هایی که حداقل یکبار از این بلوک های گازی استفاده کرده بودند در پروژه بعدی خود از این سازه به علت از بین رفتن حباب های داخلی این سازه ها شکایت داشتند. همین موضوع سبب شد استفاده از بلوکهای گازی که نسبتاً مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی داشت و از طرفی بسیار عایق بود محبوبیت خود را از دست بدهد. 

بلوک گازی هبلکس که با نام ای ای سی(aac) نیز در بازار معروف می باشد نوعی بتن کم وزن می باشد که از ترکیب آب سیلیس آهنگ سیمان و پودر آلومینیوم ساخته می شود.

 این ترکیبات که به عنوان ترکیبات اولیه بتن در دستگاه اتوکلاو تحت حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد و فشار ۱۲ اتمسفر به صورت اتوکلاو در می آیند.

 کاربرد این بلوک در انواع و اقسام سازه های مختلف می باشد.  وزن بسیار کمی دارد و تخلخل زیاد آن سبب می شود گچ و خاک بر روی آن بسیار پوشش دهی داشته باشد.

 ویژگی های منحصر به فرد بلوک هبلکس میتوان به عایق بودن آن در برابر سرما و گرما و رطوبت اشاره کرد همچنین با توجه به اینکه در داخل آن گاز می باشند انعطاف بسیار مناسبی دارد. در برابر آتش گرفتگی و سرمازدگی نیز بلوک هبلکس مقاومت بالایی دارد. قابلیت برش کاری درکلیه امور ساختمانی و تاسیسات مانند سیم کشی برق و غیره در آنها می توان نام برد.

 آن چیزی که  از تجربه استفاده کنندگان بلوک هبلکس به دست آمده است به غیر از بین رفتن گازهای داخل این نوع از بلوک؛ می توان به عدم مقرون به صرفه بودن این مصالح ساختمانی نیز اشاره نمود؛ از طرفی برای اجرای آن باید با چسب مخصوص هبلکس کار شود. لذا تمامی مطالب فوق سبب آن شد که از سال ۱۳۹۲ به بعد این سازه در بین تولید کنندگان و از طرفی مصرف کنندگان محبوبیت کمی داشته باشد.

 بلوک گران قیمت لیکا!

 البته که کیفیت بلوک لیکا بسیار محبوب می باشد؛ اما گران بودن آن سبب کم مصرف شدن آن نیز شده است. اگر بخواهیم با حساب سرانگشتی قیمت بلوک لیکا بگوییم تقریباً قیمت آن چهار برابر بلوک سبک پوکه معدنی میباشد با کارایی یکسان.

لیکا نام انحصاری از بلوک ساختمانی که از سیمان آب و پوکه صنعتی در کارخانه ای در ساوه تولید میشود.

 از آنجایی که ترکیبات بلوک لیکا مخصوص خود شرکت لیکا می باشند؛ اطلاعات کامل پیرامون متریال های داخلی آن نداریم اما می‌دانیم که از رس منبسط شده تولید است و به پوکه صنعتی معروف می باشد.

جهت کسب اطلاعات لبستر پیرامون بلوک لیکا این پست را ملاحظه بفرمایید.

بلوک سیمانی سبک ربیعی
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک لیکا ( پوکه صنعتی)
بلوک لیکا ( پوکه صنعتی)
بلوک سیمانی سبک ربیعی

6.000تومان

12.500تومان

12.500تومان

5.700تومان

8.300تومان

13.200تومان

10.000تومان

7.800تومان

8.300تومان

7.800تومان

11.200تومان

11.000تومان

9.200تومان

7.100تومان

11.300تومان

230.000تومان

12.200تومان

10.200تومان

8.500تومان

12.500تومان

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب


قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۲ (اردیبهشت ۱۴۰۳)
قیمت بلوک سیمانی ۱۰ (اردیبهشت ۱۴۰۳)
قیمت بلوک سیمانی ۱۵ (اردیبهشت ۱۴۰۳)
قمیت هر عدد بلوک سیمانی سبک (بهار ۱۴۰۲)
قیمت بلوک سیمانی در تهران
بلوک سیمانی سه جداره کجا کاربرد دارد + قیمت + تصاویر

بیشتر بخوانید

فیلم معرفی محصولات

نحوه دریافت لیست قیمت بروز بلوک سبک سیمانیبجهت دریافت کاتالوگ و لیست قیمت بلوک سبک سیمانی همین حالا یک واتس آپ به خط زیر ارسال فرمایید. ۰۹۱۲۶۱۲۱۵۹۶

مشاوره رایگان