بلوک سیمانی سبک ربیعی

تولید کننده انواع بلوک سیمانی سبک در ابعاد مختلف و انواع دو جداره و سه جداره

قمیت هر عدد بلوک سیمانی سبک (بهار ۱۴۰۲)

قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک با کرایه + هزینه تخلیه (1402)

قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک متفاوت و بستگی به ابعاد دارد. هرچقدر عرض بلوک کوچکتر باشد؛ قیمت بلوک سیمانی نیز ارزان تر می باشد. بعنوان‌مثال بلوک سیمانی سایز ۷ ارزان تر از بلوک سیمانی سایز ۱۰ ۱۵ و ۲۰ می باشد.

 در زیر می خواهیم علاوه بر پاسخ دهی به تعدادی از سوالات شما مهندسین و خریداران عزیز بلوک سیمانی ربیعی پیرامون تعداد بلوک های سیمانی در یک خاور و همچنین هزینه های تقریبی ارسال بلوک سیمانی برای محدوده های تهران و کرج به صورت تفکیک شده پاسخ دهیم.

پوکه معدنی مناسب برای تولید بلوک سیمانی

 پوکه معدنی بستان آباد تبریز به عنوان بهترین نوع از پوکه به جهت تولید بلوک سیمانی میباشد. مخلوط ۶۰ به ۴۰ پودری به عدسی جز بهترین نوع   از متریال ها به جهت ساخت بتن برای تولید بلوک سیمانی سبک می باشد. رنگ این نوع از پوکه به رنگ سفید مایل به خاکستری میباشد و از همه پودرهای معدنی در تمام ایران عزیز؛ گرانتر می باشد. این نوع پوکه معدنی بجهت صادرات نیز از تبریز به کشور عراق ترکیه و آذربایجان انتقال داده میشود .

قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک ۱۰*۲۰*۴۰

نوع

تعداد جداره

              وزن

تعداد در خاور

قیمت

بلوک سیمانی سبک ۱۰*۲۰*۴۰

دو جداره

۴ کیلوگرم

۱۰۰۰ عدد

۳۵۰۰ تومان

بلوک سیمانی سبک ۱۰*۲۰*۴۰

سه جداره

۶ کیلوگرم

۸۵۰ عدد

۴۸۰۰ تومان

بلوک سیمانی سبک ۱۰ معمولاً به جهت تیغه های داخلی کاربرد دارد و وزن آن تقریباً ۵ کیلوگرم می باشد تعداد ۱۰۰۰ عدد در یک خاور جا میشود و تا محدوده تهران ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان کرایه خاور به جهت انتقال از جاده مخصوص تا پروژه در تهران می باشد. با توجه به اینکه هر خاور هزار عدد بارگیری می نمایند تقریباً هر قالب بین ۵۰۰ تا ۶۰۰  تومان کرایه دارد

۳۴۰۰ تومان (قیمت بلوک ۱۰) + ۵۰۰ تومان ( کرایه تا تهران) = ۳۹۰۰ تومان تحویل در تهران و کرج 

بلوک سیمانی سبک ۱۰ سه جداره به عنوان یکی از پرکاربردترین متریال ها به جهت تیغه های داخلی ساختمان و به عایق سازی و سبک سازی و از طرفی عدم انتقال صدا بین دو اتاق و یا حتی محیط سالن ها و یا پاساژها می باشد.

 

بلوک سیمانی سبک ۱۰*۲۰*۴۰
بلوک سیمانی سایز ۱۰*۲۰*۴۰
محاسبه تعداد بلوک سیمانی ۱۰
کلیک کنید

قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۴۰ 

قیمت

تعداد در خاور

تعداد جداره

نوع

۴۵۰۰تومان

۷۰۰عدد

دو جداره

بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۴۰

۵۴۵۰تومان

۶۰۰عدد

سه جداره

بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۴۰

بلوک سیمانی ۱۵ بیشتر به جهت دیوارهای پیرامونی کاربرد دارد. عرض ۱۵ سانت و طول آن ۴۰ سانت (و یا ۵۰ سانت) و ارتفاع آن نیز ۲۰ سانت می باشد. بیشتر برای مناطق سردسیر مانند دماوند تهران کرج و حومه کاربرد دارد و هر ۱۳ عدد آن یک متر مربع دیوار بلوکی برای ما فراهم می کند.

برای محاسبه تعداد دقیق و همچنین قیمت بلوک سیمانی سبک می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۵۰
بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۵۰
محاسبه تعداد بلوک سیمانی ۱۵
کلیک کنید

سوالات متداول پیرامون بلوک سیمانی ۱۵

  این نوع از بلوک سیمانی عرض ۱۵ سانتی متر و ارتفاع ۲۰ سانتی متر و طول ۴۰ سانتی متر دارد

 تقریباً ضخامت جداره بلوک سیمانی ۱۵به مقدار ۲۵ میلیمتر می باشد.

 وزن این نوع از بلوک سیمانی تقریباً شش کیلوگرم می باشد و با پوکه معدنی تبریز تولید میشود.

 بلوک سیمانی ۱۵ با پوکه معدنی تبریز تولید می شود. رنگ پوکه معدنی تبریز سفید رنگ است و بلوک حاصله از این نوع از پوکه به رنگ  سفید خاکستری می باشد.

 حرف خاور ۷۰۰ عدد بلوک ۱۵برای تهران و کرج بارگیری می نماید.

 برای غیر از تهران و کرج به کمک کامیون تک ۱۵۰۰ عدد و کامیون جفت ۱۹۰۰عدد بلوک سیمانی جابجا میشود.

 این نوع از بلوک سیمانی نیز همان ابعاد بلوک سیمانی سبک دوجداره ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ را دارد با این تفاوت که یک جداره در وسط آن بیشتر است و سبب عایق شدن دیوار برای گرما و سرما و همچنین عایق حرارت میشود.

 این نوع از بلوک بیشتر در دیوار های پیرامونی ساختمان کاربرد دارد. همچنین دیوار دور آسانسور و بالا پشت بام نیز کاربرد دارد.

۵ دلیل مهم برای استفاده از بلوک سیمانی سبک

۱) استحکام بسیار بالای هر عدد بلوک سیمانی نسبت به سفال و سایر متریال های جدید برای دیوار چینی بسیار زیاد میباشد و این موضوع سبب شده است؛ این متریال محکم در برابر ضربات لرزش ها و حتی با فشارهای نرمال دوام و استقامت بیشتری در طی سال های زیاد داشته باشد.

۲) چیدمان ساده بلوک سیمانی به عنوان یکی از ساده ترین نوع از دیوار چینی ها می باشد. که جدا از بالا رفتن سرعت چیدمان؛ سادگی کار راحتی دارد و برای پروژه های کوتاه مدت مانند؛ ساخت یک انباری و یا حتی یک گاراژ ماشین می توان از آن استفاده کرد و نیاز نیست تا از بنا و یا متخصص و مهندس کمک گرفت.

۳) ابعاد بلوک سیمانی سبک متفاوت می باشد و اجازه میدهد که از این نوع از سازه در نقشه ها استفاده نموده از کوچکترین ابعاد در سایز ۷ سانت الی ۲۰ سانت نیاز ما را برطرف می نماید.

۴) افزایش سرعت چیدمان دیوار یکی دیگر از آیتم های مهم به جهت مقرون به صرفه بودن بلوک های سیمانی میباشد. به همین دلیل استفاده از بلوک های سیمانی امروزه بسیار زیاد شده است. کاهش مدت زمان کار کارگر و از طرفی در دسترس بودن بلوک سیمانی سبک باعث افزایش سرعت چیدمان دیوار می شود به طوری که با سه نفر کارگر میتوان در روز نزدیک به انجام متر مربع دیوار چیدمان کرد.

۵) مقرون به صرفه بودن بلوکهای سیمانی به علت ساده بودن متریال های داخل آن سبب شده است؛ قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک نسبت به سایر متریال ها ارزان تر باشد و همین موضوع نشان دهنده آن است که بیشتر ساختمان ها در تهران و کرج از بلوک سیمانی سبک استفاده می کنند تا سایر متریال های موجود در بازار .

بلوک سیمانی سبک ربیعی
بلوک سیمانی سبک ۱۰*۲۰*۴۰
معرفی بلوک سیمانی ۱۰ برای تیغه داخلی
بلوک سیمانی سبک ۱۵*۲۰*۵۰
معرفی بلوک سیمانی ۱۵ برای دیوار دور
بلوک سیمانی سه جداره ۱۵*۲۰*۴۰
با بلوک سه جداره خونه تو عایق بساز!
دستگاه تولید بلوک سیمانی سبک
دستگاه تولید بلوک سیمانی سبک

جدول وزن و کاربرد بلوک سیمانی سبک

ردیف نوع بلوک سیمانی  تعداد جداره وزن کاربرد 
1 بلوک سیمانی 7*20*40 دو جداره 4 kg تیغه سرویس ها و انباری ها 
2 بلوک سیمانی 10*20*40 دو جداره 5 kg تیغه داخلی ساختمان
3 بلوک سیمانی 15*20*40 دو جداره 6 kg دیوار پیرامونی 
4 بلوک سیمانی 15*20*50 دو جداره 7 kg دیوار پیرامونی
5 بلوک سیمانی  20*20*40 دو جداره 6 kg دیوار پشت بام و پیرامونی و پارکینگ
6 بلوک سیمانی 10*20*40  سه جداره 7 kg دیوار پیرامونی و دور آسانسور 
7 بلوک سیمانی 15*20*40 سه جداره 8 kg دیوار پیرامونی و دور آسانسور 
۸ بلوک سیمانی  20*20*40 سه جداره 9 kg دیوار پیرامونی و دور آسانسور 

مهمترین نکات قبل  از خرید بلوک سیمانی سبک

خرید بلوک سیمانی سبک شاید در نگاه اول کاری بسیار ساده و سنتی می باشد؛ اما وقتی در مورد آن تحقیق می شود؛ دیده میشود که موضوع کمی پیچیده تر است آن است که در ابتدا فکر می کردیم. گسترش بازار پوکه های معدنی از طرفی تیپ های مختلف سیمان و دستگاه های مختلف تولید بلوک سیمانی سبک موضوع را پیچیده می‌کند.

 به شما تضمین می دهیم که اگر این پست را ملاحظه کنید اطلاعات شما در زمینه خرید بلوک سیمانی سبک کامل شده و بر خود لازم می دانیم تمامی نکات و ریزه کاری های قبل از خرید بلوک سیمانی سبک را به طور کامل توضیح دهیم.

 پوکه معدنی عامل مهم به جهت سبک سازی ساختمان

حتماً و حتماً رنگ بلوک خریداری شده باید به رنگ سفید مایل به خاکستری باشد و اگر بلوک شما به رنگ تیره قهوه ای و یا حتی خاکستری بود بدانید که در داخل آن به جای پوکه معدنی تبریز که از مرغوب ترین نوع از پودرهای معدنی می باشد از پوکه های قروه کردستان و یا پوکه های رشته کوه های البرز استفاده شده است. این موضوع بطور مستقیم در قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک تاثیر دارد.

وزن پوکه معدنی تبریز بسیار کم و چگالی آن نیز بسیار مناسب است؛ یعنی حجم بسیار زیادی را اشغال می کند در عوض وزن بسیار کمی دارد.

 موضوع سبک سازی ساختمان جزو مهمترین موضوع های مبحث ۱۸ و ۱۹ ساختمان سازی می باشد و اگر برای شما این موضوع مهم نیست می توانید از آجر استفاده کنید به جای استفاده و خرید بلوک سیمانی سبک!

طبق یک تحقیق در سال ۱۳۸۶ در دانشگاه صنعتی شریف توسط مهندس سعیدی دانش آموخته رشته عمران دانشگاه صنعتی شریف مشخص شد که در ساختمان هایی که از سازه های سبک مانند بلوک سیمانی سبک استفاده کرده بودند در یک زلزله  ۶ ریشتری درصد تخریب آن تقریباً یک سوم ساختمان هایی بود که با آجر و یا سازه های سنگین تر کار شده بود.

همچنین این موضوع نیز تاکید شد که در طبقات منفی و حتی طبقات همکف بهتر است از بلوک سنگین استفاده شود و بر روی سازه های سنگین سازه های سبک چیده شود. این موضوع نیز سبب استحکام ساختمان ها تا ۶ طبقه میشود و برای ساختمان ها و برج های بیشتر از ۶ طبقه باید تمام ساختمان بر حسب نقشه های مهندسی سبک سازی صورت گیرد.

حفاری ساده به کمک سنگ فرز شگردی برای بیشتر خریدن بلوک سیمانی؟

 اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم باید بگوییم بلوک سیمانی با تیشه سنگ فرز و حتی قلم به راحتی شکاف خواهد خورد تا از آن مسیری برای سیم ها و لوله های برق ایجاد شود؛ می توان لوله های آب لوله های گاز و سایر تاسیسات را نیز از داخل این نوع از بلوک های سیمانی منتقل کرد. که به این مطلب در آن است که در تمام سازه های مدرن امروز مانند 3d wall و هبلکس و بلوک های سیمانی گازی این قابلیت را دارند که برشکاری شود و حتی  سنگ فرز آن‌ها را به ابعاد مورد نظر خود تقسیم بندی نماییم. پس این موضوع فقط شامل بلوک سیمانی سبک نمی شود.

 دوام بلوک سیمانی سبک

موضوع بسیار ساده می باشد. اگر همه چیز بر مبنای یک نقشه مهندسی شده باشد دیوار باربر تحمل بار مورد نظر را دارد و در غیر این صورت هر سازهای تحمل وزن بیشتر از حد و استاندارد خود را ندارد.

به عنوان مثال اگر بخواهیم دیوار استخر را با بلوک سیمانی سایز ۷ و یا سایز ۱۰ دیوار چینی نماییم این دیوار ضعیف است و کاملاً و بعد از چند مدت در برابر فشار آب از خود ضعف نشان داده و مطمئناً ترک میخورد. برای دیوار دور استخر حتماً از بلوک سیمانی ۲۰ دو سرباز باید استفاده کرد. قیمت هر عدد بلوک سیمانی سنگین ۲۰ تقریبا ۴۵۰۰ تومان در اردیبهشت ۱۴۰۱ میباشد.

رقابت بر سر قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک!

 آنچه که مهم است و بسیار تاکید می‌شود که هر ارزانی بی دلیل  نیست؛ اما این موضوع نیز مهم است قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک استاندارد که تمامی نکات در متریال اولیه آن شامل سبک سازی و استقامت و همچنین استاندارد رعایت شده است؛ قیمت بلوک سیمانی را نیز مشخص میکند.

 قبل از خرید بلوک سیمانی سبک حتماً پیش فاکتور دریافت نمایید و هزینه های کلی و جزئی را نیز پرس و جو نمایید.

 یکی از مهمترین مطالب قبل از خرید بلوک سیمانی سبک موضوع کرایه حمل آن تا مقصد و پروژه می باشد. دیده شده بعضی از همکاران قیمت بلوک را پایین حساب می کنند اما در عوض سود خود را از کرایه حمل دریافت میکند. حتماً و حتماً قیمت ها را مقایسه کنید و از طرفی اگر وقت دارید حتماً به چند کاخانه سر بزنید و بعد انتخاب بلوک سیمانی خود را انجام دهید.

 مجموعه تولیدی بلوک سیمانی سبک ربیعی با داشتن لیست قیمت ثابت بلوک سیمانی سبک و از طرفی تولید بلوک سیمانی سبک با بهترین پوکه معدنی تبریز از معادن سید بیک و همچنین استفاده از سیمان تیپ ۲ و تولید با دستگاه های پرسی با ابعاد دقیق این گارانتی را میکند که بلوک سیمانی مورد نظر شما را ارسال و در صورت رضایت شما بسته به نوع قرارداد تسویه شود و در صورت هرگونه نارضایتی بلوک سیمانی مورد نظر شما را به کارخانه مرجوع می نماید.

  آیا با خرید بلوک سیمانی سبک میتوان گچ و خاک روی دیوار نکشید؟

 ضخامت جداره بلوک سیمانی در این موضوع بسیار مهم است؛ اگر ضخامت جداره  بلوک سیمانی سبک خریداری شده شما کمتر از دو و نیم سانتیمتر است بهتر است گچ و خاک بر روی دیوار کشیده شود. اما اگر ضخامت آن بیشتر از دو نیم سانتی متر است میتوان گج و خاک روی بلوک سیمانی را حذف کرد و مستقیم گچ کرد.

وزن بلوک سیمانی سبک؟

 بر اساس جدول زیر اگر بلوک سیمانی خریداری شده شما با پوکه معدنی تبریز باشند وزن استاندارد بلوک سیمانی سبک باید به صورت زیر تقسیم بندی شود.

 جدول لیست قیمت هر عدد بلوک سیمانی سبک

ردیف نوع بلوک سیمانی سبک تعداد در خاور وزن قیمت بلوک سیمانی 
1 بلوک سیمانی سبک 7*20*40 1200 عدد 4 kg تماس بگیرید
2 بلوک سیمانی سبک 10*20*40 1000 عدد 5 kg تماس بگیرید
3 بلوک سیمانی سبک 15*20*40 700 عدد 6 kg تماس بگیرید
4 بلوک سیمانی سبک 15*20*50 600 عدد 7 kg تماس بگیرید
5 بلوک سیمانی سبک 20*20*40 600 عدد 6 kg تماس بگیرید
6 بلوک سیمانی سبک 10*20*40 سه جداره 800 عدد 7 kg تماس بگیرید
7 بلوک سیمانی سبک 15*20*40 سه جداره 600 عدد 8 kg تماس بگیرید
8 بلوک سیمانی سنگین 20*20*40 400 عدد 13 kg تماس بگیرید
قیمت بلوک سیمانی 

محصولات ما

6.000تومان

12.500تومان

12.500تومان

5.700تومان

8.300تومان

13.200تومان

10.000تومان

7.800تومان

8.300تومان

7.800تومان

11.200تومان

11.000تومان

9.200تومان

7.100تومان

11.300تومان

230.000تومان

12.200تومان

10.200تومان

8.500تومان

12.500تومان

9 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان