بلوک سیمانی سبک ربیعی

تولید کننده انواع بلوک سیمانی سبک در ابعاد مختلف و انواع دو جداره و سه جداره

اندازه بلوک سیمانی چقدر است؟

اندازه بلوک سیمانی چقدر است؟

اندازه بلوک سیمانی چقدر است؟

اندازه بلوک سیمانی بسته به مکانی که در آن می خواهد استفاده شود متغیر میباشد ، تمامی بلوک های موجود در بازار یک ارتفاع ثابت دارند و ارتفاع آن ۲۰ سانتی متر می باشد. آن چیزی که متغیر هست طول بلوک و عرض آن می باشد.

 

عرض های بلوک سیمانی را بدانید

عرض بلوک سیمانی سبک از سایز ۷ سانتی متر شروع شده و تا ۲۰ سانتی متر ادامه می یابد؛ هر چقدر میخواهید دیوار مورد نظر خود را و محکم تر سازید باید بلوک سیمانی با اندازه عرض بزرگ تر خریداری نمایید. فرض بفرمایید: میخواهید دور ساختمان را با بلوک سیمانی دیوار چینی نمایید میشود از بلوک سیمانی سایز ۷ سانت استفاده نشود زیرا بسیار نازک می باشد و با کوچکترین لرزه در ساختمان و یا حتی در بعضی از موارد با یک دلر کاری تمام دیوار فرو می ریزد. لذا باید از سایز استاندارد استفاده نمایید این سایز استاندارد برای دیوارهای دور ساختمان با عرض ۱۵ سانتی متر می باشد. برای تیغه های داخل ساختمان ۱۰ سانتی متر برای دیوار سرویس ها و انباری ها ۷ سانتیمتر و همچنین برای دیوار دور آسانسور و دیوار بالا پشت بام و دیوار پارکینگ ۲۰ سانتی متر می باشد.

البته می توانید برای دیوار دور ساختمان از بلوکی با سایز عرض ۲۰ سانتی متر نیز استفاده نمایید اما هرچقدر عرض را بیشتر می نمایید از مساحت داخلی خانه کمتر میشود و این موضوع سبب می شود متراژ خانه شما به عنوان مثال از ۱۰۰ متر به ۹۸ متر تغییر یابد. این موضوع صرفه اقتصادی ندارد به خاطر همین موضوع از سایز استاندارد ۱۵ سانتی متر استفاده می شود.

ابعاد بلوک سیمانی
ابعاد بلوک سیمانی در یک نگاه!! (کلیک کنید)

اندازه بلوک سیمانی چه رابطه ای با وزن آن دارد؟

هر چقدر اندازه بلوک سیمانی بزرگتر شود عرض آن نیز بیشتر می‌شود؛ این موضوع رابطه مستقیمی با طول بلوک سیمانی دارد؛ بلوک سیمانی معمولاً با دو طول تولید می شود سایز اول چهل سانتی متر و سایز دوم پنچاه سانتی متر هر دو در جاهای مختلفی کاربرد دارد. پیشنهادی که ما به مشتریان عزیز خود می نماییم آن است که سایز ۴۰ سانتی متر را بیشتر استفاده نمایند زیرا پرتی در کار و چیدمان جداره و جرزها کمتر میشود؛ اما گاه طول دیوار چینی زیاد است آنگاه پیشنهاد می شود از بلوک ۵۰ سانتی استفاده شود زیرا سرعت دیوارچینی تقریبا نزدیک به دو برابر میشود.


در جدول زیر می توانید اندازه بلوک سیمانی به همراه وزن و تعداد در خاور را ملاحظه فرمایید

ردیفنوع بلوک سیمانی تعداد جدارهوزنکاربرد 
1بلوک سیمانی 7*20*40دو جداره4 kgتیغه سرویس ها و انباری ها 
2بلوک سیمانی 10*20*40دو جداره5 kgتیغه داخلی ساختمان
3بلوک سیمانی 15*20*40دو جداره6 kgدیوار پیرامونی 
4بلوک سیمانی 15*20*50دو جداره7 kgدیوار پیرامونی
5بلوک سیمانی  20*20*40دو جداره6 kgدیوار پشت بام و پیرامونی و پارکینگ
6بلوک سیمانی 10*20*40 سه جداره7 kgدیوار پیرامونی و دور آسانسور 
7بلوک سیمانی 15*20*40سه جداره8 kgدیوار پیرامونی و دور آسانسور 
۸بلوک سیمانی  20*20*40سه جداره9 kgدیوار پیرامونی و دور آسانسور 

.

اندازه بلوک سیمانی چه رابطه ای با قیمت آن دارد؟

هرچقدر عرض بلوک سیمانی بزرگ تر می شود؛ قیمت بلوک سیمانی نیز افزایش می یابد. اگر بخواهیم ساده بگوییم بلوک سیمانی با عرض ۷ سانت قیمت تقریباً نصب نسبت به بلوک سیمانی با عرض ۲۰ سانت دارد.این موضوع نسبت به طول بلوک سیمانی نیز کاملاً صادق است ؛ بلوکی با عرض ثابت به‌عنوان‌ مثال ۱۵ سانتی متر با دو طول ۴۰ سانت و ۵۰ سانت تولید می شود. مطمئناً بلوک سیمانی با عرض یکسان و طول ۴۰ سانت ارزانتر نسبت به طول ۵۰ سانت میباشد.

جهت دریافت لیست قیمت به روز بلوک سیمانی با اندازه های مختلف می توانید همین حالا یک پیام در واتساپ برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت برای شما لیست قیمت به همراه کاتالوگ و عکس های بلوک سیمانی سبک ارسال شود. سپس با انتخاب و مشاوره می توانید در اسرع وقت بلوک سیمانی مدنظر خود را تحویل نمایید.

تصاویر بلوک سیمانی سبک ربیعی

به طور ساده بفرمایید بلوک سیمانی با چه اندازه ای برای کجا کاربرد دارد؟

خیلی ساده توضیح می دهیم :

  1. بلوک سیمانی سایز ۷ در ۲۰ در ۴۰ برای انباری ها دیوار سرویس و دیوار جداکننده بین تیغه استفاده می شود تیغه بین دو اتاق و حتی دیوارهای داخلی نباید سایز ۷ سانتی متر باشد زیرا بسیار نازک می باشد.
  2. اندازه بلوک سیمانی سایز ۱۰ در ۲۰ در ۴۰ برای تیغه های داخل ساختمان کاربرد دارد و به دو صورت دوجداره و سه جداره تولید میشود بلوک سیمانی به جهت جداسازی دو محیط نیز قابل استفاده می باشد مدل سه جداره آن معمولاً برای جداسازی دیوارهای اتاق ها خصوصاً اتاق خواب و سرویس ها استفاده می شود.
  3. بلوک سیمانی سایز ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ که به دو صورت دوجداره و سه جداره فقط و فقط برای دیوارهای دور ساختمان کاربرد دارد برای مناطق سرد سیر مانند تهران دماوند کرج از مدل سه جداره آن استفاده می شود تا در برابر گرما و سرما عایق بوده. این نوع از بلوکه سیمانی سبک بیشترین کاربرد را نسبت به سایر بلوک های سیمانی دارد همچنین به دو صورت ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ و ۱۵ در ۲۰ در ۵۰ تولید می شود در مدل سایز ۴۰ هر دوازده و نیم عدد آن یک متر مربع و در مدل ۱۵ آن هر ۱۳ عدد آن یک متر مربع دیوار بلوکی فراهم می نماید
  4. اندازه بلوک سیمانی سبک سایز ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ دو کاربرد دارد اول آن به جهت دیوار چینی دور ساختمان اما این موضوع را در نظر داشته باشید که مساحت داخلی ساختمان را با استفاده از بلوک ۲۰ کوچک مینماید و بهتر از بلوک سایز ۱۵ استفاده نمایید کاربرد دوم آن در مدل سبک آن به جهت دیوار دور بالا پشت بام و یا دیوار دور آسانسور کاربرد دارد.

آخرین مطالب


قمیت هر عدد بلوک سیمانی سبک (مهر ۱۴۰۲)
قیمت بلوک سیمانی در تهران
بلوک سیمانی سه جداره کجا کاربرد دارد + قیمت + تصاویر
قیمت بلوک سیمانی ۱۰ (مهر ۱۴۰۲)
قیمت بلوک سیمانی ۱۵ (مهر ۱۴۰۲)
قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۲ (مهر ۱۴۰۲)

بیشتر بخوانید

فیلم معرفی محصولات

نحوه دریافت لیست قیمت بروز بلوک سبک سیمانیبجهت دریافت کاتالوگ و لیست قیمت بلوک سبک سیمانی همین حالا یک واتس آپ به خط زیر ارسال فرمایید. ۰۹۱۲۶۱۲۱۵۹۶

مشاوره رایگان